Granica pod lupą. „Fałszywki” z Ukrainy przechwycone przez BiOSG

KORCZOWA / MALHOWICE. Na przejściach granicznych w Korczowej i Malhowicach wykryto próby wykorzystania fałszywego dowodu rejestracyjnego oraz książki Interbus.

„Fałszywki”

4 maja do odprawy granicznej na wyjazd z Polski w Korczowej podjechał ukraiński autobus jadący na trasie z Włoch do Ukrainy. W trakcie kontroli książki Interbus stosowanej w przypadku tzw. przewozów okazjonalnych, funkcjonariusze SG nabrali podejrzeń co do autentyczności wpisów. Weryfikacja dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń potwierdziła fałszerstwo. Naniesione pierwotnie dane pasażerów zostały usunięte, a na to miejsce wpisano dane innych osób.

Z kolei kilka dni wcześniej na przejściu granicznym w Malhowicach wykryto fałszywy ukraiński dowód rejestracyjny. W całości podrobiony dokument do auta marki Suzuki przedstawiła 24-letnia Ukrainka. W dowodzie wykryto liczne nieprawidłowości w zabezpieczeniach, w tym m.in. nieprawidłową technikę druku.

W obu przypadkach kierowcy zostali przesłuchani, a dokumenty zatrzymane. Strażnicy graniczni prowadzą dalsze czynności w sprawach.

Od początku 2025 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia wykryli podczas kontroli granicznej już ponad pół tysiąca fałszywych dokumentów różnego typu.

BiOSG

06-05-2025

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.