UDOSTĘPNIJ: Rzeszowskie akrobatki mogą pojechać na mistrzostwa Europy. Trwa zbiórka pieniędzy!

Akrobatki z klubu „Piramida” Rzeszów mają szansę wyjazdu na mistrzostwa Europy w akrobatyce sportowej, które odbędą się w Izraelu. Niestety dyscyplina ta nie jest finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawodniczki muszą pokryć sporą część kosztów wyjazdu. By wesprzeć akrobatki, utworzono zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

280f6c48d18939f416ebb2c97f3934ab_0-229-1501-520
Foto: zrzutka.pl

Weronika Filip i Klaudia Maksimek – zawodniczki Klubu Sportowego „Piramida” Rzeszów wywalczyły sobie możliwość udziału w mistrzostwach europy w akrobatyce sportowej, które odbędą się w Izraelu w 23-27 października 2019 roku. Mistrzostwa Europy są najbardziej prestiżowymi zawodami w tej dyscyplinie na Starym Kontynencie i biorą w nich udział najlepsi zawodnicy z całej Europy.

Akrobatki „Piramidy” Rzeszów uzyskały powołanie do polskiej kadry narodowej oraz otrzymały rekomendację Polskiego Związku Gimnastycznego do startu w mistrzostwach Europy. Jedynie dwa kluby z jednej kategorii w kraju mogą otrzymać takie rekomendacje. Zawodniczki spełniły powyższe warunki, dzięki świetnym wynikom w przeciągu ostatniego roku.

Na co dzień dziewczyny trenują w Rzeszowie pod okiem Trenera Andrzeja Sokołowskiego. Dla Weroniki , jest to nie lada wyzwanie, ponieważ na treningi dojeżdża ze Stalowej Woli (70 kilometrów), a na sali treningowej dziewczyny spędzają 4-6 razy w tygodniu po 3-4 godziny. Wymaga to od nich dużej dyscypliny oraz umiejętności zarządzania czasem, aby pogodzić wymagające treningi oraz obowiązki szkolne – czytamy na portalu zrzutka.pl.

Wyjazd na mistrzostwa europy wiąże się z ogromnymi kosztami. Ze względu na to, że nie jest to sport olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki nie finansuje tej dyscypliny w kategoriach wiekowych 11-16 oraz 12-18. Koszt wyjazdu, utrzymania na miejscu, uszycia strojów reprezentacji oraz potrzebnych opłat startowych i licencji wynosi około 5000 złotych za jedną osobę.

Zawodniczki rzeszowskiego klubu można wesprzeć na specjalnej zbiórce, uruchomionej poprzez portal zrzutka.pl. Jest ona dostępna pod tym LINKIEM. Wszystkie zebrane środki trafią na konto klubu „Piramida” Rzeszów i zostaną przeznaczone dla wspomnianych akrobatek.

Źródło: zrzutka.pl

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline