RZESZÓW. Sezon kąpielowy rusza 10 czerwca. Wzrost cen biletów!

RZESZÓW. Tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach oficjalnie rozpocznie się 10 czerwca. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Prace na basenach odkrytych przy ulicy Pułaskiego trwają od kilku tygodni. W pierwszej kolejności została opróżniona z wody niecka basenu wyczynowego oraz brodziki dla dzieci. Następnie opróżniono basen rekreacyjny. Niecki zostały dokładnie umyte i wstępnie przygotowane do ostatecznego czyszczenia przed nalaniem wody. W kolejnym etapie pracownicy ROSiR umyli pozostałe elementy basenów, m.in. rynny przelewowe, obrzeża basenowe, kratki i liny torowe. Wyczyszczone zostały szatnie oraz nawierzchnia tartanowa między basenami.

W związku z planowanymi imprezami na terenie basenów otwartych dokupiono 15 ton piasku do poprawy nawierzchni boiska do piłki plażowej.

Na kąpielisku Żwirownia przyl. Kwiatkowskiego wkrótce nastąpi rozbiórka uszkodzonych części pomostu. Aktualnie trwają prace związane przygotowaniem jego nowych elementów drewnianych. Są one obrabiane, zabezpieczane i malowane.

Do hangaru znajdującego się przy kąpielisku został doprowadzony prąd, odnowiono także jego elewację. Na plażę dowieziono 100 ton świeżego piasku.

Sezon letni na basenach otwartych przy ul. Ks. Jałowego 23A oraz na kąpielisku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego w tym roku rozpocznie się w sobotę 10 czerwca.

Baseny otwarte będą czynne codziennie w godzinach 9-20.

Kąpielisko Żwirownia będzie czynne codziennie w godzinach 10-18.

Oba kąpieliska będą strzeżone przez ratowników, w obu miejscach będą działać punkty gastronomiczne, także w formie food trucków.
CENNIK

BASENY OTWARTE – ul. Ks. Jałowego 23a 

Od 9:00 – 19:00 

bilet normalny 25,00 zł ,  bilet ulgowy 17,00 zł, wynajęcie leżaka 12,00 zł

Od 17:00 do 19:00 

bilet normalny 17,00 zł, bilet ulgowy 12,00 zł, wynajęcie leżaka 6,00 zł

KĄPIELISKO MIEJSKIE – ul. Kwiatkowskiego

Jednorazowy bilet wstępu – normalny 6,00 zł , ulgowy 4,00 zł, wynajęcie leżaka 10,00 zł, kajak 24,00 zł/godz. 

źródło: Urzad Miasta Rzeszowa

zdjęcie: Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

30-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.