Medynia Głogowska: XXIV Jarmark Garncarski [Fotorelacja]

W niedzielę w Medyni Głogowskiej odbył się XXIV Jarmark Garncarski. Gwiazdą imprezy był Szymon Wydra i Carpe Diem. Przez cały dzień w Zagrodzie Garncarskiej trwały pokazy przygotowane przez garncarzy i warsztaty ceramiczne.

W Zagrodzie Garncarskiej trwały pokazy przygotowane przez garncarzy i warsztaty ceramiczne, można było obejrzeć archiwalne filmy, a także skosztować potraw, przygotowanych w glinianych naczyniach. Dodatkową atrakcją był kiermasz wszelkiego rękodzieła oraz liczne koncerty i występy.

Publiczność mogła posłuchać koncertów m.in. Szymona Wydry & Carpe Diem, The Freeborn Brothers, Grupy Darka Kosaka oraz zespołów dziecięcych. Jarmark zakończyła zabawa taneczna.

Medyńskie zagłębie, które obejmuje Medynię Głogowską i Łańcucką, Pogwizdów oraz Zalesie było niegdyś jednym z największych ośrodków garncarskich w Polsce. Jarmark na stałe zagościł w kalendarzu podkarpackich imprez. Obecnie przyjeżdżają na niego artyści, garncarze, rękodzielnicy z kilku województw.

źr. GOKiR Czarna, fot. M. Baran

11-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline