„Maseczki dla Łańcuta” akcja szycia maseczek dla szpitala w Łańcucie!

RZESZÓW, ŁAŃCUT / PODKARPACIE. “Maseczki dla Łańcuta” to nowa grupa na Facebooku, która gromadzi społeczność wsparcia dla lekarzy ze szpitala w Łańcucie, który od poniedziałku jest szpitalem jednoimiennym zakaźnym. Zgłaszający się grupowicze szyją maseczki ochronne dla personelu łańcuckiej placówki zakaźnej.

pexels-photo-3873197

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Poszukuję chętnych którzy wraz ze mną zasiądą do swojej maszyny i uszyjemy dla nich chociaż maseczki. Jutro dowiem się o konkretach oraz innych potrzebach. Jeśli sam nie możesz pomóc udostępnij, może ktoś ze znajomych będzie miał jak. Szukam materiałów /chyba ze uda się zakupić większą ilość/ oraz chętnych do szycia i transportu. Grupa jest ogólnodostępna zapraszam do pomocy. Pomóżmy naszym medykom, Pomóżmy sobie – napisała przed kilkoma dniami Katarzyna Gargała, gdy tworzyła grupę.

Obecnie grupa liczy ponad 1700 osób, a liczba osób chcących wesprzeć akcję stale rośnie.

Głównym celem grupowiczów jest produkowanie maseczek ochronnych dla szpitala w Łańcucie, który został wyznaczony jako szpital jednoimienny zakaźny dla Podkarpacia. To ta placówka w regionie została przystosowana do przyjmowania osób zarażonych koronawirusem.

Maseczki są tworzone z bawełny i wypełniane fizeliną. – Szyjemy z PODWÓJNEJ warstwy tkaniny bawełnianej najlepiej z KIESZONKĄ na FLIZELINĘ. Lub jak ktoś ma taką flizelinę do naprasowania to może być w środku na stałe – czytamy w instrukcji na grupie (całość dostępna TUTAJ).

W akcję włączają się szwalnie, a specjalną zbiórkę na rzecz społecznej akcji „Maseczka dla Łańcuta” prowadzi Fundacja Kompas:

 

 

 

16-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline